O nas

MKNB zrzesza studentów różnych wydziałów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW). Członkowie Koła interesują się biologią, ale różnymi jej działami. Praca w tym zespole to ważne życiowe doświadczenie: uczy organizacji, ukierunkowuje zainteresowania, pozwala na znalezienie przyszłej pracy lub po prostu umożliwia realizowanie własnych pasji.

Naszym celem jest realizacja projektów naukowo-badawczych w ramach dwóch sekcji: botanicznej i zoologicznej.

Wyniki naszych badań przedstawiamy na Dorocznych Przeglądach Dorobku Studenckich Kół Naukowych, przeglądach ogólnokrajowych i konferencjach naukowych. Od początku działalności (od 2000 r.) zorganizowaliśmy ponad dwadzieścia obozów naukowych w kraju i za granicą. Zajmujemy się także hodowlą zwierząt i uprawą doświadczalną roślin. Organizujemy wyprawy, seminaria oraz warsztaty terenowe.

Współpracujemy w ramach czynnej ochrony przyrody z wieloma instytucjami w Polsce i za granicą.

Nasze osiągnięcia to m. in.:

•     publikowanie doniesień i artykułów w prasie naukowej

•     udział w restytucji raka szlachetnego wodach Niziny Mazowieckiej

•     rejestracja rzadkich gatunków slimaków naturowych (m.in. Vertigo angustior)

•     inwentaryzacja herpetofauny Mazowsza

•     współtworzenie fitocenoteki Rezerwatu Biosfery Karpaty Wschodnie

•     udział w inwetaryzacji siedliskowej obszarów Natura 2000

•     opracowanie ścieżki edukacyjno przyrodniczej w okolicach Konstancina Jeziornej

Z przyjemnością organizujemy zajęcia edukacyjne dla szkół różnych szczebli. Zainteresowane osoby zapraszamy do współpracy.

Zapraszamy także na nasze stoisko w czasie Dni SGGW.

Lubisz aktywnie i pożytecznie spędzać czas? Chciałbyś poczuć się jak prawdziwy badacz?

Odzezwij się do nas (zadzwoń, napisz)!